Jak určit velikost podprsenky

Některé ženy jsou přesvědčené, že mají léta stejnou velikost podprsenky, ale velikost ňader se mění v průběhu života, zvláště po takových událostech, jako jsou těhotenství nebo dieta. Podprsenka, která padne, znamená krásný dekolt, ale je též synonymem pro zdravá záda, lepší držení těla a větší pohodlí. Je tedy důležité měřit se pravidelně. Simone Pérèle vás provede postupně všemi kroky, jak určit přesnou velikost podprsenky.

Jak provést měření prsou

Je třeba zaměřit pozornost na 2 hlavní kritéria, která Vám pomohou určit přesnou velikost podprsenky: obvod pod prsy a obvod přes prsa. Je důležité, abyste stála vzpřímeně a zvolna dýchala, tím získáte nejpřesnější míry. Mimo jiné je velmi důležité měřit se bez oblečení, které může míry zkreslit. Uchopte krejčovský metr a pusťte se do toho! Nemějte obavy, pokud počty nejsou vaší silnou stránkou, náš průvodce velikostí vše spočítá za Vás.

1) Měření obvodu přes prsa

Umístěte krejčovský metr naplocho v úrovni bradavek. Musí probíhat pod podpažím a přes lopatky. Výsledek vepište do příslušného políčka výše uvedené kalkulačky.

2) Měření obvodu pod prsy

Stále stůjte vzpřímeně, krejčovský metr přiložte na tělo hned pod ňadry. Musí být vodorovně, ani příliš utažený, ani příliš volný. Výslednou hodnotu napište do kalkulačky nebo použijte níže uvedenou tabulku měr, která Vám pomůže s výběrem přesné velikosti vaší podprsenky dle zjištěných výsledků z měření pod prsy.

3) Měření obvodu boků

Obvod změřte metrem v nejširší části boků. Metr nestahujte, držte jej volně přiložený na těle.

Tabulky velikostí

Pokud byste chtěla k určení velikosti využít spíše tabulky, nabízíme i tuto možnost, díky které i názorně uvidíte, pokud budete na pomezí dvou velikostí. Potom je třeba vzít v úvahu obě dvě.

Podle první tabulky určete svou správnou velikost obvodu podprsenky:

Obvod pod prsy Správně zvolená velikost podprsenky
od 63 do 67 cm 65
od 68 do 72 cm 70
od 73 do 77 cm 75
od 78 do 82 cm 80
od 83 do 87 cm 85
od 88 do 92 cm 90
od 93 do 97 cm 95
od 98 do 102 cm 100
od 103 do 107 cm 105

Poznamenejte si míry. Pak odečtěte výsledek míry přes prsa a pod prsy a rozdíl těchto dvou měření určí velikost košíčků podprsenky. Například, obvod přes prsa je 95 cm a obvod pod prsy je 80 cm: 95 – 80 = 15. Máte tedy velikost košíčku B.

Níže naleznete tabulku měr, díky které určíte přesně velikost košíčku:

Rozdíl mezi obvodem přes prsa a obvodem pod prsy výsledná velikost košíčku
13 cm A
15 cm B
17 cm C
19 cm D
21 cm E
23 cm F
25 cm G
27 cm H

Nyní již stačí dát oba údaje z tabulky dohromady a znáte svoji velikost!

Tyto údaje platí pouze pro evropský systém velikostí. Mezinárodní velikosti nejsou koncipovány stejným způsobem. Pokud cestujete a chcete znát vaši velikost podprsenky v jiných zemích, přečtěte si náš článek „Jak určit velikost podprsenky v zahraničí“.

Nyní již znáte svoji přesnou velikost podprsenky. Nicméně, měřte se jednou ročně nebo právě před koupí nové podprsenky. Simone Pérèle se to nebojí zopakovat, vaše ňadra procházejí neustále změnou!

Pozor, myslete též na koupi spodních kalhotek – jen tak bude vaše souprava kompletní. Přečtěte si náš článek „Jak určit velikost spodních kalhotek“, abyste si byla jistá, že si pořídíte správnou velikost a že budete mít soupravu prádla, která bude lichotit vašim křivkám.

// Upřesněme si, že tato metoda nevyhovuje všem ženám, v některých případech se stává, že to neodpovídá, neboť každá žena má prsa umístěná jinak. Každá žena je jedinečná… Je důležité tedy předcházet zklamáním při koupi podprsenky.

Bezpečná platba
Kamenné prodejny
Vrácení do 14 dní
Jsme tu pro vás od 9 do 19 hod.
Přihlášení se k odběru newsletteru
×
Odebírejte newsletter a my Vám dáme rovnou slevu 5% na všechny Vaše další nákupy. Budete mít vždy přehled o novinkách a akcích v našich buticích i eshopu. Newslettery zasíláme jen 2x za měsíc, abychom Vás inspirovali a potěšili krásným prádlem, ne zahltili.
Blahopřejeme, získáváte slevu
5% na všechny své budoucí nákupy!
Sleva platí také na Vaše nákupy v našich prodejnách.
Dárkový poukaz do Simone Pérèle
×
Objednejte dárkový poukaz Simone Pérèle a darujte tak krásu francouzské krajky, ženskost, eleganci dokonalého prádla, které padne každé postavě!
E-mail na Vás
Telefon na Vás
Částka poukazu
Stisknutím tlačítka objednat vyjadřujete souhlas s našimi obchodními podmínkami. Obratem Vám sestavíme objednávku a do e-mailu rovnou zašleme dárkový poukaz. Ten lze uplatnit ihned v e-shopu a nebo jej můžete uplatnit v našich prodejnách. Platnost poukazu je 6 měsíců.